Vybavení na futsal

Vybavení na futsal je prakticky stejné jako na fotbal. Největší rozdíl je v kopačkách, na fotbal se používají klasické kopačky s podrážkou, která má kolíky nebo špunty. Pro futsal se používají kopačky s hladkou podrážkou, která umožňuje lepší pohyb na hladkém povrchu. Futsal se hraje převážně v tělocvičně, proto je potřeba mít hladkou podrážku, která nezanechává stopy. Při výběru sálových kopaček se řídíme stejnými pravidly jako při výběru klasických kopaček. Je tedy důležité zvolit správnou velikost, materiál a podrážku. Druhým výrazným rozdílem mezi fotbalem a futsalem je hrací míč. Na futsal je vhodné mít oblečení z umělých vláken. Při pádu se tak hráč lépe sklouzne po halovém povrchu a nedochází k popáleninám a nepříjemným pádům.

 

Futsalový míč

Futsalový míč je speciálně upraven pro hru na halovém povrchu, má zpravidla menší velikost než míč na fotbal a snížený odskok, aby míč na parketách příliš neskákal. Obvod míče nesmí být menší než 62 cm a větší než 64 cm. Váha míče se musí pohybovat mezi 400g až 440g. Odskok míče musí být v rozmezí 50 – 65 cm při pádu z výšky 2m.

 

Futsalová obuv

Na futsal se používají kopačky s hladkou podrážkou s označením IN, které jsou určené na futsal a sálový fotbal. Hladká podrážka je vybavená technologií, aby bota nedělala stopy na podlaze a neklouzala.

Velikost

Výrobci kopaček nedodržují stejné číslování obuvi, proto je důležité znát velikost své nohy. Velikost kopaček na našich stránkách je uvedena v UK jednotkách.

Tabulka velikostí zde – odkaz na tabulku velikostí.

Materiál

Kopačky jsou vyrobené ze syntetické kůže, kůže nebo z moderních syntetických materiálů. Pro rekreační hráčeje vhodné vybírat kopačky ze syntetické kůže, které jsou levnější variantou, ale přesto velmi kvalitní. Pro aktivní hráče, kteří se futsalu věnují naplno, jsou určeny kopačky vyrobené z kůže nebo moderních syntetických materiálů. Kopačky z kůže a syntetických materiálů jsou velmi kvalitní a obouvají je profesionální hráči. Investice do kvalitních kopaček se vám tak určitě vyplatí.

 

 

Vybavení na futsal najdete zde.