Puma King
Klasický design, dokonalá klokaní kůže a stará dobrá kvalita kožených kopaček. To vše zažívá v posledních letech z dobrých důvodů znovuzrození. A v kopačkách Puma King se navíc staneš skutečným fotbalovým králem elegance.
Puma One
Všechno, co nese název Puma One, je tu přednostně pro rychlíky všeho druhu. Puma v této sérii spojila všechny dostupné technologie podporující sprint a výsledek stojí za to. Hrál v nich i Bolt! Lepší důkaz nemáme.
Puma Future
Kopačky Puma Future ti, jak už sám název více než nepovídá, dovolí vstoupit do budoucnosti fotbalové obuvi. O své kvalitě tě nepochybně přesvědčí na nohou, ale svým nevídaným designem tě uhranou už na první pohled.
Kdy použít jaký typ kopaček?
Ať už hrajete okresní přebor nebo ligu, více párů kopaček přijde vždycky vhod! V klasických lisovkách sice odehrajete vesměs všechno. Ale na podmáčeném povrchu budete značně strádat, stejně jako na starší umělé trávě, kde navíc zbytečně riskujete zranění. Přesně proto tu tedy jsou takzvané kolíky a turfy. No a samozřejmě sálovky do haly.
Lisovky (FG, HG, AG)
Naprostá klasika. Pro čtyřleté začátečníky, pětadvacetileté borce i čtyřicetileté pardály. V lisovkách se dá hrát všude, kde povrch pod nohama alespoň připomíná trávu. V určitých podmínkách ale nejsou tím nejlepším.
Kolíky (SG)
Hodí se pro hru v mokru, případně až ve vesnickém bahýnku. Jakmile je ale povrch suchý, používejte je jenom s opatrností a v krajních případech. Je nesmysl mít jediný pár kopaček s kolíky, tento typ má totiž sloužit pouze jako často využívaná náhrada.
Turfy (TF)
Nejlépe je využijete na starších umělých površích, kde není „tráva“ až příliš vysoká. Dopřejí Vám s klasickými kopačkami nesrovnatelnou kontrolu nad balónem a poskytnou větší pohodlí. V krajních případech se dají nosit i mimo hraní fotbalu, ale tím způsobené opotřebení reklamovat radši ani nezkoušejte.
Sálovky (IN)
To nejlepší na čutnutí-si na tělocviku, při futsalu či sálové kopané. Dobrá obuv na všemožné halové sporty a velmi často poslouží i na nošení po škole a jiných vnitřních prostorech.
Lisokolíky
Kombinují klady a zápory dvou z názvu vyplývajících typů kopaček. Pokud hrajete dospělý fotbal nebo na vyšší úrovni a z nějakého důvodu se mermomocí bráníte koupi dvou párů, nejsou lisokolíky vůbec k zahození.
Materiály kopaček Puma
Kopačky se nejčastěji zhotovují z reálné či syntetické kůže, což ovlivňuje jejich výdrž, vlastnosti, cenu a dá se říci, že i vzhled. Pokud vysloveně preferujete jeden materiál, neuděláte chybu, budete-li se ho držet i při výběru nových kopaček.
Kůže
Kůži používáme už kdo ví kolik tisíc let na výrobu všeho možného, tak se z ní kdysi začaly šít i kopačky. A o tom, jestli už se tenhle „svatý“ materiál podařilo něčím překonat, se handrkujeme dodnes. Podle toho také vypadá sortiment většiny značek včetně Pumy. Vedle spousty produktů syntetických najdete i ryze kožené, jako například Puma King. Kůže působí pohodlněji, lépe se v ní kope, dá Vám lepší cit. Na druhé straně se ale snadněji opotřebuje a zničí.
Syntetická kůže
Moderní ekvivalent opravdové kůže. Díky nejnovějším technologiím vydrží spoustu námahy a dlouho odolává opotřebení. Na druhou stranu ale stále nemá vlastnosti kůže, pokud jde o poskytnutý komfort a cit pro míč.
Technologie kopaček Puma
Puma Evoknit
Puma Evoknit je technologie přilnavého límce v okolí kotníku, který skvěle stabilizuje a upevňuje chodidlo. Zároveň postytuje menší ochranu proti nepříjemným střetům se soupeřovými kolíky.
Puma Netfit
Technologie, která Vám umožní doslova si hrát s tkaničkami. Můžete si je zavázat takřka jakkoliv, jak jen budete chtít a vytvořit si tak osobitý styl nebo praktické a pevné šněrování.
Puma Rapidsprint
Puma Rapidsprint je technologie podešvu, která, jak už z názvu vyplývá, podporuje maximální rychlost a mrštnost Vašich nohou.
Puma Havocframe
Puma přišla s technologií Havocframe, která prostřednictvím vymazleného rámu zajišťuje co nejpevnější a nejplynulejší přechod mezi pevnou podrážkou a šitým svrškem kopačky.
Historie kopaček Puma
Adolf a Rudolf Dasslerovi se pro založení sportovní značky rozhodli v roce 1924. Válka ale zanechala neshody a sváry i mezi dříve nerozlučnými bratry, a tak se od letopočtu 1948 začaly psát dva odlišné příběhy. Příběhy značek Adidas a Puma. Zatímco sídlily kousek od sebe a zaměřovaly se na podobný sortiment, obě dvě začaly dobývat svět sportu. Puma se stala gigantem i na fotbalových trávnících. Co víc o tom povědět, než že sponzorovala uctívaného Pelého, otce totálního fotbalu Johana Cruijffa, nespoutaného Maradonu a spoustu dalších legend naší milované kopané! S odkopy od brakny Pumy vždy pomáhaly Buffonovi, své populární tanečky v nich předvádí Antoine Griezmann. A popularitě světoznámého loga šelmy neunikla ani naše fotbalová reprezentace, která od Pumy dostává kompletní hrací i tréninkovou soupravu! A přestože rival Adidas dnes chrlí více výrobků, co do kvality je zřejmě nemožné určit, kdo z bratří Dasslerových onen souboj začatý před 70 lety vlastně vyhrál.