Jak vybrat fotbalové sítě

 

Při výběru fotbalové sítě je důležité zvolit správný rozměr sítě, velikost oka sítě a sílu sítě. Sítě jsou ještě nabízený v několika barevných provedení. Sítě se upevňují zavěšením na háčky, které jsou na brankové konstrukci, pokud fotbalová branka nemá háčky, síť se připevňuje omotáním šňůrkou, která by měla být ze stejného materiálu jako je samotná síť.

 

 

Rozměr sítě

Rozměr sítě se určuje podle velikosti fotbalové branky, na kterou vybíráte fotbalovou síť. Standardní velikost sítě na fotbalovou branku je 7,5x2,5x0,8x1,2m. Rozměry jsou délka, výška a hloubka fotbalové branky. Více na obrázku níže. Další důležitý rozměr je velikost ok, nejběžnější velikost je 120x120mm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A – délka branky

B – výška branky

C – vrchní hloubka branky

D – spodní hloubka branky

 

 

Síla sítě

Síla sítě se dělí v podstatě na základní kategorie a to vysokou zátěž, nižší a střední zátěž. Sítě na vysokou zátěž mají tloušťku sítě 4mm a jsou určené pro profesionální fotbal. Pro střední zátěž mají sítě tloušťku 3mm a jsou určeny pro amatérský a okrajově i profesionální fotbal. Na rekreační fotbal jsou určeny sítě pro nízkou zátěž a mají tloušťku 2mm.

 

Materiál sítě

Materiály použité na výrobu sítě jsou velmi kvalitní, stálobarevné a odolné proti UV záření. Polypropylen PP - vysokopevnostní polypropylen, lehký, nenasákavý. Polyamid PA - odolný proti oděru, pevný a trvanlivý. Garantovaná trvanlivost sítí z těchto materiálů je 2 roky, ale skutečná trvanlivost je většinou mnohem delší.

 

 

Barva sítě

Dalším prvkem při výběru sítě je barva fotbalové sítě. Základní barva sítě je bílá, ale v nabídce je i barva červená-bílá, modrá-bílá, zelená a zelená-bílá.

 

Fotbalové sítě najdete zde.