Adidas Football představuje oficiální hrací míč pro Mistrovství světa ve fotbale FIFA 2018

Nový Telstar 18 je znovuzrozením prvního míče adidas, který se objevil na mistrovství světa FIFA, a sice klasického míče Telstar, jímž se hrálo na turnaji v Mexiku v roce 1970. Původní název vznikl tak, že tento míč měl být „televizní hvězdou“. Byl to vůbec první míč dekorovaný černými panely, přičemž tento grafický design byl navržen proto, aby míč dobře vynikl na obrazovkách černobílých televizí. Tato grafika pak navždy změnila design fotbalových míčů.

Nejmodernější technologie výroby a zbrusu nový design

Míč je opatřen zcela novou kostrou, která si uchovává to nejlepší z míče Brazuca, oficiálního hracího míče z Mistrovství světa FIFA 2014, a zároveň také novou technologií umožňující maximalizaci jeho funkčnosti. Nový design panelu navazuje na oficiální hrací míče z minulosti a je opatřen metalickým potiskem a grafickým efektem strukturovaného povrchu, přičemž struktura míče je uzpůsobena k tomu, aby byl kvalitní a zároveň odolný jak při použití na stadionech, tak na ulici. Jedním z hlavních aspektů při výrobě míče Telstar 18 je také ekologičnost výroby, a proto se používá mimo jiné recyklovaný materiál na polstrování a obal.

Čip umožňující interakci s uživateli

V míči Telstar 18 je jako ve vůbec prvním oficiálním hracím míči zabudován NFC čip, který z něj činí dosud technologicky nejpropracovanější míč použitý na mistrovství světa. Tento čip umožňuje uživatelům interakci s míčem pomocí chytrého telefonu. Pro účely takové interakce každý míč vygeneruje unikátní identifikaèní kód, s jehož pomocí bude moci uživatel odemknout exkluzivní obsah a informace. Tato personalizovaná funkce vázaná na lokaci míče umožní zobrazení konkrétních dat vztahujících se ke každému míči a nabídne přístup k různým soutěžím, do nichž se budou moci uživatelé zapojit v době před mistrovstvím.

Čip umožňující interakci s uživateli

Míč prošel rozsáhlým testováním, aby bylo zajištěno, že bude odpovídat potřebám těch nejlepších hráčů celého světa. Na procesu jeho testování se podílely některé přední reprezentační týmy i fotbalové kluby, jako např. argentinská, kolumbijská nebo mexická reprezentace, Manchester United, Juventus, Real Madrid nebo Ajax.

Varianty míče Telstar

Fotbalový míč pro Mistrovství světa adidas Telstar 18 OMB

3 999 2 599
skladem
Zdarma 35%
Fotbalový míč pro Mistrovství světa adidas Telstar 18 OMB

Fotbalový míč pro Mistrovství světa adidas Telstar 18 OMB - Winter Ball

3 999 2 599
5 dní
Zdarma 35%
Fotbalový míč pro Mistrovství světa adidas Telstar 18 OMB - Winter Ball